Ismét betekinthettünk a jövőbe
Szakítva a hagyományokkal, a Sony idén nem televíziókkal rukkolt elő a szakkiállításon, hanem a Hondával közösen megálmodott elektromos meghajtású autóval. A két japán vállalat közreműködésével született Afeela 2026-tól kerülhet piacra, elsőként Észak-Amerikában.
A CES-en bemutatott, önvezetésre is képes prototípusban 45 kamera és szenzor található, a fényszórók között pedig egy digitális kijelzőt helyeztek el, amelynek segítségével az autó képes kommunikálni a külvilággal. A Sony elsősorban a legmagasabb szintű szórakoztató informatikai megoldások alkalmazásáért felel, a kiállításon látható jármű hatalmas kijelzőin például egy exkluzív PlayStation-játék, a Horizon Forbidden West futott.
A Lenovo ugyancsak egy nem mindennapi újítással került a középpontba: a Yoga Book 9i nevet viselő notebookja két darab, egyenként 13,3 hüvelyk képátlójú kijelzőt kapott, melyekhez érintő támogatás is jár. A panelek 400 nites csúcsfényerővel, 100 százalékos DCI-P3 lefedettséggel és 60 hertzes frissítési gyakorisággal rendelkeznek.
A gépet egy hajtogatható állvány segítségével több alakzatban is hasznosíthatjuk, alkotóit a többfeladatos munkavégzés és a szórakoztatási lehetőségek egy időben történő kiszolgálása vezette. A kijelzők között gyorsan és egyszerűen lehet váltani, de akár egyetlen nagy képtérré olvaszthatjuk össze a rajtuk megjelenő tartalmakat. A mindössze 1,4 kilogrammos laptop akkumulátora minimum 10 órát bír, és Core i7-1355U és Core i5-1335U processzorokkal kerül forgalomba, amelyeket 16 GB RAM és 1 TB-os SSD egészít ki.
A világ egyik legnagyobb 8K-s televízióját mutatta be Las Vegasban a Hisense, a csúcskategóriás ULED X TV képernyőmérete 110 hüvelyk (~279 centi), és a kínai gyártó szerint ez a 7680 × 4320 képpont felbontású modell soha nem látott képi mélységet és részletességet nyújt, és minden eddiginél jobb felhasználói élményt kínál. A modell Mini LED háttérvilágítású QLED panellel rendelkezik, ennek maximális fénysűrűsége állítólag 2500 cd/m². A készüléket mindezek mellett 80 wattos beépített Dolby Atmos hangrendszerrel turbózták fel, a külső hangszórókat pedig eARC-n keresztül lehet csatlakoztatni.
Egy ígéretes startup, a Sol Reader a népszerű E Inkes technológiára épülő e-olvasós szemüveggel robbant be a CES-en.
A kevesebb mint 100 gramm súlyú eszköz leginkább egy VR-szemüvegre hasonlít, azonban 3D-s virtuális élmény helyett e-könyv-olvasó felület található a kütyüben. A lapozás az ujjunk segítségével történik, és rövid novellák helyett akár hosszabb regények olvasására is vállalkozhatunk, ugyanis az akkumulátor élettartama megközelíti a harminc órát.•